sobota, 21 stycznia 2017

Tajniki DIY vs Twoje DIY

Cześć!
Ostatnio na rynku pojawiły się dwie polskie książki o tematyce DIY (zrób to sam). Pierwsza wpadła w moje ręce książka Ewy Grzelakowskiej- Kostoglu Tajniki DIY. Znajdują się w niej głównie przepisy na domowe kosmetyki i nie tylko, a dokładniej 32 przepisy na naturalne kosmetyki, 9 przepisów na organizację i przechowywanie kosmetyków oraz 9 przepisów na prezenty.
Książkę wyróżniają przepiękne zdjęcia. Wszystkie są świetnie skomponowane. Jeżeli chodzi o tutoriale to w przypadku przepisów na naturalne kosmetyki jest bardzo dobrze. W książce znajdziemy przepis na tonik, własne perfumy czy maski w płachcie.  Nie zostałam jednak fanką działów na temat przechowania i organizacji oraz na robienia prezentów. Pomysły w tych działach są wielokrotnie powielane w Internecie i myślę, że można było by te strony poświęcić na kosmetyczne przepisy.
Dodatkowo, moim zdaniem, minusem książki jest twarda oprawa. W przypadku poradnika „do działania” miękka okładka wydaje mi się praktyczniejsza.
Książkę można kupić w wersji zwykłej lub poszerzonej. Posiadam wersję poszerzoną, ale gdybym miała kupować książkę teraz zdecydowałabym się na wersję zwykłą. Dla mnie dodatkowe strony są zupełnie zbędne. Nie rozumiem, dlaczego w tej książce na dodatkowych stronach znajdują się np. motywujące hasła czy miesięczny fitplan. Kupiłam wersję dodatkową z bardzo prostego powodu, zamawiałam książkę online i nie widziałam, co jest w środku.
Drugą pozycją jest książka Twoje DIY Kasi Ogórek. Książka posiada miękką okładkę z zakładkami. Zdjęcia w książce są bardzo ładne, nie są to kompozycje tak wielu elementów jak w Tajnikach, są bardziej praktyczne niż artystyczne. Najważniejsze oczywiście jest to, jakie pomysły znajdziemy w poradniku. Będzie to 60 pomysłów na zrobienie czegoś samemu w czterech rozdziałach „Dekoruj w swoim stylu”, ,,Zrób sam prezent”, ,,Zorganizuj się” i ,,Świętuj po swojemu” (po 15 pomysłów w każdym).
Bardzo spodobało mi się to, że pomysły są proste, wymagają do wykonania zwykle rzeczy łatwo dostępnych. Wszystko pokazane na zdjęciach w przejrzysty sposób. Moim faworytem jest pierwsza instrukcja na napis z żarówkami. No i oczywiście zegar pączek! Pozycja, moim zdaniem, warta uwagi. 
Osobiście bardziej podoba mi się książka Twoje DIY. Wszystkie pomysły tworzą jedną spójną całość, są proste ale dają bardzo ładne efekty. Myślę, że spodoba się każdemu, kto lubi "majsterkować".
  

Znajdziesz mnie na:
https://www.facebook.com/blog.karlowe/?fref=tshttps://www.youtube.com/channel/UCvhiFQF9iTIdvtrf3FNOIkAhttp://instagram.com/diplofaza/Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuje za komentarz. :)
Komentarze to nie tablica ogłoszeń i miejsce na linki do Twojej strony.