środa, 2 listopada 2016

5 niezbędników do tworzenia kolczyków


Przygotowałam listę z pięcioma niezbędnikami do tworzenia kolczyków. Rzeczy to baza, dzięki której można tworzyć kolczyki i dowolnie ją rozbudowywać o nowe elementy. 


  • Na pierwszy miejscu będzie oczywiście elementy, które znajdują się w naszym uchu czyli bigle. Na rynku można znaleźć bigle zrobione z różnych materiałów, w różnych kolorach i kształtach. Najpopularniejsze są bigle w kolorze srebrnym. Ceny tych elementów zaczynają się od dosłownie kilku groszy za parę (w przypadku bigli z metali nieszlachetnych), najczęściej sprzedawane w paczkach po wiele sztuk. Cena wzrasta gdy do gry wchodzi miedź, srebro i złoto. 


  • Kolejne na mojej liście niezbędników są szpilki. Podobnie jak w przypadku bigli można znaleźne wiele rodzajów szpilek. Gwoździe, z oczkiem, zakończone kuleczką, serduszkiem itd i oczywiście wszystkie występują w różnych kolorach i materiałach oraz dodatkowo w różnych długościach. Jeżeli chcesz się zapatrzeć w jeden rodzaj szpilek polecałabym te zakończone w inny sposób niż pętelka. Taką pętelkę bardzo łatwo zrobić samemu (przy użyciu ostatniego niezbędnika z tej listy), w przypadku innych zakończeń wymagany jest specjalistyczny i drogi sprzęt. Ceny wielopaków szpilek zaczynają się poniżej 1 zł w przypadku tych z metali nieszlachetnych.   • Do robienia kolczyków przydadzą  się wszelkiego rodzaju koraliki. Występują one w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach i są zrobione z najróżniejszych materiałów. Jest w czym wybierać. W przypadku kolczyków istotne jest to, żeby użyte koraliki nie były zbyt ciężkie. Ceny zaczynają się od kilkunastu groszy za parę (to bardzo przybliżony szacunek, w przypadku bardzo drobnych koralików cena za sztukę może wynosić poniżej grosza).


Na samym końcu dwa bardzo przydatne narzędzia.
  • Pierwsze z nich to cążki to cięcia drutu. Czasem szpilkę należy skrócić a ciężko jest to zrobić nożyczkami (i nie jest to dobre dla nożyczek), dlatego warto do tego celu zaopatrzyć się w cążki. Cena to ok 10 zł. Można je znaleźć nie tylko w sklepach z półfabrykatami ale również marketach budowlanych i porównując, to te z marketu budowlanego lepiej sobie radzą w cięciu.
  • Czas na ostatni niezbędniki czyli szczypce bocianki. Ich cena to podobnie jak w przypadku cążek ok. 10 zł. Przydają się one do robienia pętelki (loopa) i do zaciskania (gdy nie ma się do tego osobnych szczypców). Przy zakupie istotne jest aby te stożkowe elementy nie były zbyt grube, aby można była robić zgrabną pętelkę.

Wystarczy tylko te pięć elementów aby móc samemu tworzyć kolczyki!
Macie własne niezbędniki do tworzenia?
xoxo
Znajdziesz mnie na:
https://www.facebook.com/blog.karlowe/?fref=tshttps://www.youtube.com/channel/UCvhiFQF9iTIdvtrf3FNOIkAhttp://instagram.com/diplofaza/Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuje za komentarz. :)
Komentarze to nie tablica ogłoszeń i miejsce na linki do Twojej strony.