czwartek, 28 kwietnia 2016

Biżuteria z kaboszonów - jak stworzyć własny kaboszon?


Tworzenie biżuterii z kaboszonów nie jest trudne. Przy niedużym nakładzie pracy można uzyskać ciekawą biżuterie.
Kaboszon to kamień lub szkło o płaskim spodzie. W przypadku kaboszonu z kamienia lub takiego z nadrukiem mamy już gotowy do wklejenia lub wykorzystania w inny sposób produkt. Inaczej jest z przeźroczystymi szklanymi kaboszonami, ponieważ sami możemy ozdobić je dowolnym nadrukiem.


Potrzebne materiały i narzędzia:
-kaboszony,
-wydruk do ozdoby,
-klej (ja używam dwóch rodzajów, kleju do przyklejania nadruku, bardzo istotne jest to, żeby był to klej wysychający na przeźroczysto, ja używam popularnego kleju Magic, drugim jest klej jubilerski, którego używam do wklejania gotowych kaboszonów do bazy)
-pędzelek,
-nożyczki,
-taśma klejąca
-coś do oczyszczania powierzchni (aceton), waciki, płatki kosmetyczne,
-bazy do kaboszonów.

Uniwersalna zasada: Przed klejeniem warto oczyścić powierzchnię, którą chcemy przyklejać. Można to zrobić przecierając powierzchnię wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci. 

Na samym początku drukujemy lub wycinamy z gazety wzór, który chcemy umieścić na kaboszonie. Następnym krokiem jest przyłożenie szkiełka do wydruku oraz sprawdzenie czy wydruk ma odpowiednie rozmiary i w którym miejscu chcemy przykleić kaboszon.

Teraz czas na zabawę ze sklejaniem. Na oczyszczoną płaską, powierzchnię szkiełka nakładamy cienka, równą warstwę kleju (który wysycha na przeźroczysto). Najłatwiej jest to zrobić pędzelkiem pędzelkiem.


Kaboszon kładziemy na wydruk, dociskamy go dokładnie i pozostawiamy do czasu aż klej wyschnie.


Niektóre kleje rozmazują nadruki, dlatego dobrze jest zabezpieczyć go przy pomocy taśmy klejącej lub samoprzylepnej folii. 


Ostatnim krokiem jest wycięcie nadmiaru wydruku. 


Gotowe kaboszony można przyklejać do baz (oczywiście do oczyszczonych powierzchni) i tworzyć każdy rodzaj biżuterii, ponieważ na rynku można znaleźć bazy zarówno do pierścionków jak i do naszyjników, bransoletek, pierścionków, kolczyków...
Znajdziesz mnie na:
https://www.facebook.com/blog.karlowe/?fref=tshttps://www.youtube.com/channel/UCvhiFQF9iTIdvtrf3FNOIkAhttp://instagram.com/diplofaza/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz. :)
Komentarze to nie tablica ogłoszeń i miejsce na linki do Twojej strony.