środa, 22 kwietnia 2015

Malowanie na tkaninieJest wiele możliwości jeżeli chodzi o to czym możemy malować na tkaninach. Na rynku dostępne są specjalne farby, pastele i pisaki do tkanin. Opcji jak malować również jest kilka. Można przygotować sobie szablon lub szkicować po prostu na tkaninie. Istotne jest również to jaki materiał sobie wybierzemy. Najlepszą tkaniną będzie bawełniana. Malować można wszystko. Koszulki, torby, buty i inne zrobione z materiału rzeczy.


Dużym ułatwieniem podczas malowania jest przyczepienie materiału za pomocą spinaczy do podkładki (np. tektury, blok). Tkaniny powinna być lekko naciągnięta i równo przyczepiona, dzięki temu wszystko zostaje na miejscu i dodatkowo druga warstwa materiału chroniona jest przed zabrudzeniem (farby mogą przebijać).Gdy wszystko już gotowe warto naszkicować ołówkiem kontury naszego malowidła i dopiero potem malować farbami.

Po wszystkim dajemy koszulce wyschnąć i utrwalamy farby. Potrzebujemy do tego gorącego żelazka. Nasze malowidło prasujemy przez papier (śniadaniowy) przez kilka minut. I gotowe:).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz. :)
Komentarze to nie tablica ogłoszeń i miejsce na linki do Twojej strony.