poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Beading Polska- magazyn o koralikach i rękodziele

Dwumiesięcznik Beading ma już prawie 2 lata. Jest dostępny zarówno w wersji elektronicznej jak i drukowanej. Możemy go zakupić przez internet (tu) oraz w niektórych salonach prasowych i Emipku. Cena zarówno wersji drukowanej jak i elektronicznej to 12.80 złotych. Przez internet możemy kupić starsze numery dużo taniej, treści w magazynie raczej nie mają terminu ważności.:)W aktualnym numerze (nr 2/2015, kwiecień/maj) znajdziemy 10 instrukcji krok po kroku oraz 6 schematów szydełkowych. Zapowiedź znajdziecie tutaj.

Oprócz tutoriali i schematów w magazynie znajdziemy inspiracje z zagranicy oraz naszego podwórka, informacje o wydarzeniach oraz konkursy związane z rękodzielnictwem. Nie mogę nie wspomnieć, że jest również coś do poczytania- felieton biżuteryjny! Nawet reklamy nie są przypadkowe, wszystko związane jest z rękodzielnictwem.

Moją szczególną uwagę zwróciła instrukcja o tym jak wykonać koralik kota w technice lampwork. Dodatkowo mam w planach wykonać naszyjnik z okładki.

Instrukcje są wytłumaczone krok po kroku, dołączone są do nich oczywiście zdjęcia. Dodatkowo, co moim zdaniem jest ogromnym plusem, tutoriale pokazują projekty bardziej skomplikowane niż koralik na szpilce. Przedstawione jest wiele technik, które można wykorzystać w różnoraki sposób. Zdecydowanie magazyn jest na poziomie. Nie są to typowe instrukcje DIY do zrobienia w 10 minut, projekty nie są proste. Cały magazyn jest o koralikowaniu, jeżeli chcesz tworzyć z koralików to zdecydowanie warto zakupić by uczyć się nowych technik i czerpać inspiracje z tego magazynu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz. :)
Komentarze to nie tablica ogłoszeń i miejsce na linki do Twojej strony.